Titulní strana

Hledání

Obsah

Archiv

Dotazy

e-shop

Soutěž pro školní rok 2002/2003

CEED vyhlašuje pro školní rok 2002/2003 další kolo naší znalostní soutěže, tentokráte na téma:

Pracovní trh ČR - jak si zajistím budoucnost v rychle se měnících podmínkách ekonomiky, která rizika si mohu snížit vhodným pojištěním a u které pojišťovny.

Pracovní trh nejen v ČR prodělává významné změny - řada profesí je v útlumu, a naopak mnoho nových příležitostí čeká na své objevitele. Vy se nyní připravujete soustavným studiem na budoucí praktický pracovní život, je proto nejvyšší čas, abyste se po pracovních příležitostech a podmínkách začali ohlížet a vytvořili si vlastní strategii.

Zadání soutěže:
Stručně ve svém projektu napište:

 • jak jste prozkoumávali pracovní trh a kde vidíte pro sebe příležitosti 

  • doporučujeme - ptejte se rodičů a známých, čtěte inzeráty s nabídkou zaměstnání v novinách a na internetu, zkoumejte a srovnávejte podmínky a perspektivy (najděte si vyhlédnuté firmy v obchodním rejstříku na internetu, prohlédněte jejich internetové prezentace), neohlížejte se jen v ČR, ale srovnávejte i sousední země, především země Evropské unie, protože kvapem se blíží náš vstup do EU a jednotný trh, kde budete mít šanci pracovat kdekoliv v Unii (už umíte nějaký jazyk?!!!). Hledejte si kamarády z místa, kde sídlí vámi vyhlédnutá firma (zákulisní informace jsou velmi cenné - zahrajte si na Jamese Bonda). Hledejte firmy, které vám poskytnou další vzdělávání a rozvoj - poroste vaše hodnota i vaše šance na slibnou kariéru. Vaše budoucnost je jen ve Vašich rukou - vyšší šance mají aktivnější!

  • rozsah - maximálně 30 řádků A4

 • jak můžete eliminovat rizika, která vás v reálném životě čekají

  • i dobře připravená strategie může na něčem ztroskotat. Svět se propojuje a otevírá, což na jedné straně přináší nové možnosti, ovšem na druhé straně to znamená i stále rychlejší změny podmínek, nečekané zvraty. Nepočítejte s tím, že si vyberete jedno zaměstnání a s ním vystačíte do důchodu. To se podaří jednomu z tisíce. Ostatní musí být připraveni na změny zaměstnání, dočasnou dobu bez práce, potřebu rekvalifikace atd. Počítejte také s tím, že zajišťovat se musíte nejen pro případ nemoci, úrazu, ztráty zaměstnání, ale něco musíte našetřit i na stáří - důchodové systémy nabízí pouze základní důchod na přežití a lidé, kteří chtějí slušně užít zaslouženého odpočinku, musí aktivně přemýšlet, jak si přilepšit sami.

  • Zamyslete se nad riziky, které každého dospělého v jeho životě provázejí a sepište, jak těmto rizikům předcházet případně jak eliminovat jejich následky, když už přijdou. Jednou z možností je komerční pojištění - proti čemu a u které pojišťovny byste se pojistili?

  • rozsah - maximálně 20 řádků A4

Popusťte uzdu své fantazii a buďte kreativní - nic vás to nestojí (kromě času a trochu námahy) a vaše šance tím prudce rostou.
Vaše práce nebudou žádnou formou zveřejňovány, abychom neprozradili Vaše strategie a někdo jiný Vás nepředběhl. Tříčlenná komise našeho nakladatelství zaslané práce pečlivě vyhodnotí, vybere nejzajímavější a nejlépe profesionálně zpracované projekty, které oceníme knižní odměnou - odbornými novinkami českého knižního trhu. Odměnou bude všem zúčastněným kvalitní příprava na výběr budoucího zaměstnání - přejeme Vám hodně úspěchů a držíme palce.

Uzávěrka soutěže je 31.12.2002.
Vyhlášení vítězů a předání odměn proběhne do konce března 2003. 

Těšíme se na Vaše práce.

Jena Švarcová
ředitelka CEED

Můžete si přečíst VYHODNOCENÍ TÉTO SOUTĚŽE.

Můžete si přečíst zadání a vyhodnocení minulých soutěží.


Kontakt:   e-mail  ceed@ceed.cz,   tel. 571 118 762, fax 577 019 724
Copyright   © 2009  CEED ing. Jena Švarcová, Ph.D.