Titulní strana

Hledání

Obsah

Archiv

Dotazy

e-shop

Soutěž pro školní rok 2003/2004

Nakladatelství a vydavatelství CEED vyhlašuje pro školní rok 2003/2004 již páté kolo naší znalostní soutěže, tentokráte na téma:

Vstup ČR do EU a jednotný trh – v květnu 2004 vstoupí ČR do EU a pro řadu firem to bude znamenat úplně nové podmínky. Už víte, jak mohou české firmy od května 2004 obchodovat se zeměmi EU?

Všechny firmy ČR se intenzivně připravují na nové ekonomické odmínky, které je čekají po vstupu do EU. Se zeměmi EU přestaneme mít cla, jiný mechanismus ude mít daň z přidané hodnoty atd. (jako zdroj praktických informací doporučujeme časopis Ekonom č. 41 z 9. -15.10. 2003 a jeho přílohy).

Zadání

Stručně ve svém projektu napište:

  • jak byste poradili konkrétní firmě, co dělat v nových podmínkách
    • Nastudujte doporučené zdroje - časopis Ekonom č. 41 z 9. -15.10. 2003 a jeho přílohy; na internetu vám doporučíme oficiální internetovou stránku ministerstva financí www.mfcr.cz , i tam najdete aktuální pokyny k chystaným změnám. Využít můžete samozřejmě i jiné zdroje, ale nezapomeň jako poslední část své příručky seznam použitých zdrojů vyjmenovat.
    • Napište na 1 stranu A4 praktickou příručku pro Vámi zvolenou firmu (vyberte firmu ze svého okolí, u které znáte vyráběný sortiment), jak připravit běžnou obchodní transakci s některou zemí EU (export nebo import, jak zvolíte), abyste některou z nutných procedur nezapomněli. Pozor, příručky musí být stručné, protože firmy nemají čas na čtení románů – máte jen jednu A4!

Tentokrát je soutěž více o schopnosti pracovat s materiály, než o projektech a vaší fantazii. Ekonomika žádá rychlou reakci a schopnost zorientovat se v něčem novém, co jste ještě v knihách nemohli najít. Držíme Vám palce a věříme, že se s tímto náročným tématem poperete.

Tříčlenná komise našeho nakladatelství zaslané práce pečlivě vyhodnotí a nejlépe zpracované příručky oceníme knižní odměnou - odbornými novinkami českého knižního trhu. Odměnou bude všem zúčastněným kvalitní příprava na reálný život, a to stojí za to. Přejeme Vám hodně úspěchů a držíme palce.

Soutěž tento rok vypisujeme až před vánoci, proto i uzávěrka soutěže je posunutá oproti jiným letům a končí 31.3.2004.
Vyhlášení vítězů a předání odměn proběhne do konce dubna 2004.

Těšíme se na Vaše práce.

Jena Švarcová
ředitelka CEED

Ve Zlíně 1.12.2003

 

 

Můžete si přečíst VYHODNOCENÍ TÉTO SOUTĚŽE.

Můžete si přečíst zadání a vyhodnocení minulých soutěží.


Kontakt:   e-mail  ceed@ceed.cz,   tel. 571 118 762, fax 577 019 724
Copyright   © 2009  CEED ing. Jena Švarcová, Ph.D.