Titulní strana

Hledání

Obsah

Archiv

Dotazy

e-shop

Vyhodnocení soutěže CEED
"podnikatelské záměry související s využitím moderních informačních technologií"
duben - květen 2000

 Skvělí mladí přátelé,

opravdu mne potěšilo, že řada z vás překonala své vlastní já a pustila se do tak náročné činnosti, jakou je příprava podnikatelského projektu. V termínu přišlo do našeho nakladatelství více než 100 vašich projektů. Všem zúčastněným děkuji a zasílám knihu Krok za krokem světem ekonomie 2, která vám může pomoci při reálném rozbíhání vašich vlastních byznysů. Na druhou stranu je třeba říci, že řada vašich ekonomických projektů měla své trhlinky až průrvy, takže chcete-li v praxi uspět, je třeba ještě na sobě popracovat. Jak praví stará moudrost - "štěstí přeje připraveným", tedy neváhejte a studujte. 

A nyní, prosím o pozornost. Nastává slavnostní chvíle vyhlášení vítězů. Pět nejlepších studentských prací zaslali:

  • Marie Lokšenincová, OA Mariánské lázně, třetí ročník - předložený byznys plán mne nadchl nejen tím, že je zaměřen do oblasti služeb pro čtenáře (a já jsem knihomol). Slečna Lokšenincová připravila internetové služby pro čtenáře v Praze (správně pochopila, že zde má internetová služba nejlepší podmínky pro rozběh), a má také správnou představu o celém marketingovém mixu svého podnikání. Víc neprozradím, abych jí neubrala šance, kdyby tento projekt chtěla realizovat. Blahopřeji.
  • Pavlína Walachová, SOŠ řemesel a podnikání Frýdek - Místek, třetí ročník - tento projekt je příkladem velké fiktivní firmy z oblasti software - zde jsem ocenila skvělý nadhled nad věcí a docela reálné kontury podnikání. Slečna Walachová má určitě osobní potenciál stát se dobrou manažerkou velké zahraniční firmy. Pracujte na tom.
  • Zdeněk Knedla, gymnázium Zlín, septima, - projekt související s využitím kabelových televizních rozvodů pro přenos internetu. Pan Knedla má dobrou technickou i ekonomickou představu o svém podnikání a bude-li mu vývoj na našem monopolizovaném telekomunikačním trhu nakloněn, má reálnou šanci na úspěch.
  • Věra Maršíková, SOŠ technická, Děčín, 3. ročník - byznys plán firmy ELEKTRONICS, zabývající se prodejem elektroniky - na práci jsem ocenila to, že je připravena pro regionální distribuci, ovšem regionem myslí také prodej do blízkého Německa a využívá tak výhod integrace ČR do EU;
  • Alexandr Miško, SOŠ technická Děčín, třetí ročník - byznys plán firmy SANTA sport, zaměřený na prodej sportovních a turistických potřeb, především pro horolezce. Na práci oceňuji přesně vyhraněný segment zákazníků, kterému je přizpůsoben také marketingový mix. Dále se mi líbí, že pan Miško vnímá, že Česká republika je pro tento byznys malá a pracuje na exportu do vyspělých zemí, kde je silná poptávka po sportovním vybavení pro extrémní sporty.

Všem výhercům blahopřeji a zasílám slíbenou knihu amerického profesora Mankiwa Zásady ekonomie z nakladatelství Grada publishing v ceně 1190 Kč. Přeji vám hodně úspěchů v osobním životě, ve škole a následně také při vašem reálném podnikání.

Nad rámec vyhlášené soutěže si dovolím udělit ještě dvě osobní ceny - slečně Salvové z OA Mariánské Lázně a panu Martinů z gymnázia Zlín za perfektní a osobitý humor, s jakým pojali svá díla, aniž by to bylo na újmu odborné kvalitě a ekonomickému obsahu projektů. I vám zasílám své knížky.

Ing. Jena Švarcová, ředitelka CEED
2000-08-23


Kontakt:   e-mail  ceed@ceed.cz,   tel. 571 118 762, fax 577 019 724
Copyright   © 2013  CEED ing. Jena Švarcová, Ph.D.