Titulní strana

Hledání

Obsah

Archiv

Dotazy

e-shop

Vyhodnocení soutěže CEED
"aktivní podpora českého exportu"
září - prosinec 2000

 

Milí studenti, vážení pedagogové, 

děkuji za Vaši aktivní účast v soutěži vyhlášené naším nakladatelstvím, zaměřené na aktivní podporu českého exportu. Z počtu došlých projektů, které splnily výše uvedené zadání soutěže, bylo patrné, že export je pro řadu studentů ještě o kategorii náročnější téma, než bylo téma předešlé soutěže našeho nakladatelství (zaměřené na podnikatelské záměry v oblasti informační technologií). Přesto musím konstatovat, že zpracované projekty měly u řady studentů velmi kvalitní obsah a nepostrádaly novátorský přístup a podnikatelský nadhled. Nebylo jednoduché vybírat a hodnotit. Všem zúčastněným musím vyjádřit obdiv a díky - vkládám do vás své naděje až budete v praxi a budete zvyšovat exportní výkonnost našeho hospodářství.

                Každá soutěž má své vítěze a jim patří čest a sláva. Po těžkém a náročném hodnocení byli vybráni tito studenti:

za 3. ročníky
Kamil Špidler
, Obchodní akademie  Mariánské lázně - průnik na zahraniční trhy fy KOMAR, a.s. - výroba kompotů a šťáv. Blahopřeji a zasílám knihu Marketing podle Kotlera.
Michaela Zárubová
- Gymnázium Zlín - export operačních rukavic fy Vulkan a.s. Blahopřeji a zasílám knihu Základy ekonomie od profesora Holmana.

           za 4. ročníky
Vladimír Jelínek a Aleš Jeleček
- Obchodní akademie Praha Reslova - export automobilů Škoda do Brazílie. Blahopřeji a zasílám knihu Ballanced scorecard profesora Kaplana se simulačním CD.
Petr Kubečka
- Gymnázium Zlín - výroba a export plastových výroků do obchodních řetězců Metro (EU). Blahopřeji a zasílám knihu Investiční strategie pro 3. tisíciletí od Pavla Kohouta.
Petr Medřický
- Obchodní akademie Praha Reslova - expanze na východní trhy firmy Rockwool a.s. Blahopřeji a zasílám knihu Světová ekonomika na přelomu tisíciletí od Jiřího Jonáše.
Mariana Vítová
- Gymnázium Zlín - exportní strategie firmy TOS Svitavy. Blahopřeji a zasílám knihu Ekonomie od profesora Holmana.

Zvláštní cenu sympatie získala studentka gymnázia Zlín Anna Lukavská za velmi vtipný a přitom odborně fundovaný exportní záměr vývozu plyšových hraček do Německa. Blahopřeji a zasílám knihu Investiční strategie pro třetí tisíciletí od Pavla Kohouta.

Soutěž skončila, ceny jsou rozdány, ovšem obrovské podnikatelské a tvůrčí vzepjetí, které jste vy, studenti středních škol ČR, předvedli, mne nutí k vyslovení přesvědčení, že jste velmi šikovní, nadějní, máte skvělé učitele a je před vámi perspektivní kariéra. Díky vám. A abyste neusnuli na vavřínech a nezlenivěli, určitě brzy vypíši novou soutěž. Už dnes se těším na skvělé počteníčko.

Vaše
Jena Švarcová, ředitelka CEED
2001-03-20
 Kontakt:   e-mail  ceed@ceed.cz,   tel. 571 118 762, fax 577 019 724
Copyright   © 2013  CEED ing. Jena Švarcová, Ph.D.